محمد حسین انصاری

برترین برندهای شخصی ورزشی دنیا در سال 2014

b2ap3_thumbnail_119.jpgهمزمان با شناخت، معرفی و توسعه برندسازی در صنایع مختلف و در سراسر دنیا، برندسازی شخصی و یا به عبارت دیگر تبدیل یک فرد به برند نیز مورد توجه جدی قرار گرفت. این توجه در دو حوزه هنر و ورزش بیش از سایر حوزه ها به چشم آمد زیرا ورزشکاران و هنرمندان پیش از مطرح شدن برندینگ به شکل امروزی، از شهرت و محبوبیت خوبی برخوردار بودند و با استفاده از روش های برندسازی حرفه ای بیش از گذشته توانستند نام و برند شخصی خود را معرفی نمایند. برندسازی شخصی، فرایند توسعه و بازاریابی نام فرد است که شخص می تواند با استفاده از برند شخصی، مهارتها، توانایی ها، شخصیت و ارزش های خود را به دیگران معرفی نموده و تصویری مثبت از خود، در ذهن علاقه مندان ثبت کند. هدف نهایی برند شخصی، ایجاد شهرت و کمک به رشد شبکه های ارتباطی بیشتر در بین علاقه مندان و در نهایت کسب مزایای مختلف مالی و غیرمالی می باشد.

ورزشکاران با برندسازی نام خود، تمایل شرکت های تجاری برای عقد قرارداد شخصی به منظور صحه گذاری را افزایش داده و از این راه درآمدهای بالا و گاهی بسیار بیش از حقوق دریافتی سالیانه خود از باشگاه ها را به دست می آورند. در ضمن برندسازی شخصی به آنها این امکان را می دهدکه پس از کنار گذاشتن ورزش حرفه ای، در دوران بازنشستگی نیز از برند شخصی خود استفاده کرده و حضور پررنگی در صحنه های ورزشی و غیرورزشی داشته و به کسب درآمد و حفظ شهرت و محبوبیت بپردازند و به اصطلاح با برندسازی شخصی، ورزشکاران می توانند همیشه نان اسمشان را بخورند.

مجله فوربس هر ساله لسیتی از برترین برندهای شخصی ورزشکاران و یا به عبارتی دیگر برترین ورزشکاران برند در دنیای ورزش را منتشر می کند که در این نوشتار به معرفی 10 ورزشکار برند برتر دنیا در سال 2014 می پردازیم.

10- ردیف دهم این لیست به رافائل نادال، تنیس باز اسپانیایی تعلق دارد. نادال در سال 2014 به عنوان بک تازه وارد در جمع برترین ورزشکاران برند شناخته می شود. نادال سال گذشته توانست 14.5 میلیون دلار از راه صحه گذاری درآمد کسب نماید و ارزش برند شخصی وی مبلغی در حدود 10 میلیون دلار تخمین زده می شود.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

نقش رسانه های اجتماعی در ورزش

b2ap3_thumbnail_118.jpgسازمان های ورزشی از رسانه های متفاوتی برای دسترسی به طرفداران خود استفاده می کنند، رسانه هایی از قبیل تلویزیون، رادیو، مطبوعات ، رسانه های آنلاین و رسانه های اجتماعی. استفاده از رسانه های اجتماعی به گونه ای وصف ناپذیری در حال رشد و  تبدیل شدن به یک ابزار پرکاربرد در صنعت ورزش  می باشد. رسانه های اجتماعی برای طرفداران ورزشی به عنوان یک ابزار محبوب و برای بازاریابان ورزشی به عنوان یک ابزار قدرتمند تجاری شناخته می شود.  ادغام رویدادهای ورزشی و رسانه های اجتماعی هر روز بیشتر و بیشتر می شود. سازمانهای ورزشی هم اکنون مشغول استفاده از رسانه های اجتماعی متفاوتی نظیر توییتر، اینستاگرام، گوگل پلاس، یوتیوب، پینترست، لایوچت و غیره می باشند. رسانه های ورزشی با توانایی دسترسی به تعداد زیادی طرفدار با سرعت بالا ، انتقال اطلاعات با حجم وسیع و ایجاد محیطی تعاملی، کارایی بالایی از خود نشان داده اند. از توانایی های رسانه های اجتماعی می توان برای اطلاع رسانی، مدیریت ارتباط با طرفداران، ساخت برند و ارتقای توان تجاری بهره جست. رسانه های اجتماعی، اطلاعات دقیق آماری و اخبار لحظه به لحظه باشگاه را در اختیار هواداران قرار می دهد و به حفظ و ارتقای برند خود می پردازند، تماشاگران نیز با تیم ها و ورزشکاران محبوب خود ارتباط دارند. ترکیب رسانه های اجتماعی و ورزش، نوید دهنده آینده ای هیجان انگیز و بسیار جذاب است.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بودجه وزارت ورزش و جوانان ، کم یا زیاد...؟

b2ap3_thumbnail_117.jpgبودجه، برنامه مالی دولت و بیانگر میزان دخل و خرج یکساله دولت است. در حالت کلی بودجه نشان می دهد که دولت از چه محل هایی درآمد کسب کرده و این درآمد ها را چگونه و در چه حوزه هایی هزینه خواهد نمود. با نگاهی دیگر، بودجه، همواره نشان دهنده اولویت های یک دولت است. اینکه دولت در چه بخش هایی و چقدر هزینه می نماید، بازگو کننده اولویت های دولت و مسائلی است که دولت به آن توجه بیشتری را مبذول می دارد.

بودجه پیشنهادی سال 94 دولت برای وزارت ورزش و جوانان 496 میلیارد تومان می باشد که نسبت به بودجه سال 93 حدود 53 درصد رشد را نشان می دهد. اگر بخواهیم به مقدار رشد بودجه توجه کنیم، درمی یابیم که بودجه وزارت ورزش و جوانان بعد از بودجه وزارت بهداشت که 70 درصد رشد داشته، در رده دوم بالاترین مقادیر رشد بودجه وزارتخانه ها در سال 94 قرار می گیرد.این اتفاق، خوشحال کننده است. زیرا افزایش حدود 53 درصدی بودجه وزارت ورزش و جوانان در سال 94 به نسبت سال 93، آن هم در شرایط نه چندان مطلوب اقتصادی کشور و بحران های مالی داخلی و بین المللی می تواند بیانگر توجه مطلوب دولت به بحث جوانان و ورزش باشد. اما با نگاهی به رقم بودجه، یعنی 496 میلیارد تومان، و با درنظر گرفتن این مطلب که این بودجه به وزارتخانه ای اختصاص می یابد که متولی اصلی امور جوانان در کشور بوده و باید مسئله ورزش را نیز مدیریت نماید، این رقم به نظر بسیار کم می آید.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

صحه گذاری

b2ap3_thumbnail_116.jpgصحه گذاری، به استفاده از یک فرد مشهور برای معرفی و تبلیغ یک برند اطلاق می شود. برای تبلیغ محصولات و خدمات، از رسانه های متفاوتی استفاده می شود. از تبلیغات در رسانه های دیداری و شنیداری گرفته تا تبلیغ در نشریات چاپی و بیلبوردهای خیابانی و تبلیغات در دنیای مجازی. شیوه های ارائه تبلیغ در این کانال ها نیز شکل های متفاوتی به خود می گیرد. گاه از روش مستقیم برای انتقال مطلب کمک گرفته می شود و گاه محصول یا خدمتی به شکل غیرمستقیم معرفی و تبلیغ می شود. گاه تبلیغات می تواند هیجان انگیز بوده و یا تنها به آگاهی بخشی در زمینه محصولات و خدمات بپردازد. در تبلیغ ،گاهی محصول و خدمت به تنهایی معرفی می شود و شما فقط تصویری از محصول مشاهده می کنید و گاه فردی این محصول را معرفی می کند و در قاب تصویر به غیر از محصول، شخص یا اشخاصی وجود دارند که از محصول برای شما شناخته شده تر بوده و قرار است که تبلیغ کنندگان، محصول یا خدمت خود را به واسطه آن شخص یا اشخاص یه شما معرفی نمایند.این شیوه تبلیغات که در چندین سال گذشته طرفداران زیادی پیدا کرده و از افراد مشهور و شناخته شده در سطح ملی و بین المللی در حوزه های گوناگون جهت معرفی و تبلیغ محصولات استفاده می نماید، صحه گذاری نامیده می شود. در میان افراد شناخته شده در تمامی حوزه ها، به دلیل محبوبیت بالای ورزش در سطح جهان، ورزشکاران و افراد مشهور ورزشی در صحه گذاری طرفداران بیشتری دارند و شرکت های تجاری تلاش می کنند تا از ورزشکاران برای معرفی و تبلیغ محصول خود استفاده کنند. استفاده از ورزشکاران کمک می کند که سرعت آگاهی از برند و گسترش تصویری برند بیشتر شده و برند، بسیار سریعتر در سطح جهان شناخته شود. صحه گذاری امروزه یه یکی از استراتژی های مهم بازاریابی برای شرکت ها تبدیل شده است و تمامی صنایع ورزشی و غیرورزشی سعی می کنند از این شیوه یه خوبی بهره ببرند .

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

صنعت ورزش حرفه ای

b2ap3_thumbnail_behsa-sport-industry.jpgصنعت ورزش حرفه ای یک صنعت روبه رشد و مورد علاقه در اقتصاد در طی بیست سال گذشته بوده است که نظر بسیاری از جمله اقتصاددانان را به خود جلب کرده است. ورزش حرفه ای، حوزه ای است که بازیکنان، مربیان، مدیران و مالکان حرفه ای دور هم جمع می شوند، تیم ها، باشگاه ها، لیگ ها و مسابقات مختلف را راه اندازی کرده و در این حوزه سرمایه گذاری می کنند تا به اصلی ترین هدف خود که سود آوری و کسب منافع اقتصادی می باشد، دست یابند. این صنعت نقاط منحصربه فردی نسبت به صنایع دیگر دارد ازجمله حمایت هایی در راستای حلوگیری از انحصار، سیاست هایی برای کنترل هزینه ها و تسهیم درآمدها و محدودیتهایی برای ورود شرکت ها، تیم ها و ورزشکاران جدید. به دلیل منحصر به فرد بودن، این موارد باید بسیار نواورانه و رقابتی تدوین شوند تا درآمدزایی لیگ ها و تیم ها بیشتر گردد. مالکین تیم های حرفه ای و بازیکنان اغلب با رفتارهای متفاوتی به نسبت شهروندان عادی مواجه می شوند حتی بیشتر از ستاره های سینما و دیگر افراد مشهور. ورزش حرفه ای تجارت بزرگی است و بیشتر مردم، محصولات تولید شده به صورت مستقیم و غیرمستقیم صنعت ورزش حرفه ای را مصرف می کنند. بسیاری از صنایع برای درآمدزایی به ورزش حرفه ای وابسته اند. از قبیل رسانه ها، دولت، شبکه های ملی و محلی، صنایع غذایی، بازازیابی، ساخت و ساز ، حمل و نقل و دیگر صنایع که ارتباط نزدیکی با ورزش حرفه ای دارند.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بازاریابی ورزشی چیست؟ (بخش پایانی)

در بخش پایانی معرفی بازاریابی ورزشی، به سه تفاوت دیگر بازاریابی ورزشی و بازاریابی در صنایع تولیدی و خدماتی می پردازیم.

رقابتb2ap3_thumbnail_114.jpg

عمومأ برندهای تولیدی و خدماتی در تلاش های بازاریابی خود برای جذب و حفظ مشتریان با یکدیگر همکاری نمی کنند. در برخی صنایع رقابتی، تولید کنندگان و ارائه کنندگان خدمت، به منظور متعادل کردن قوت ها و ضعف های رقابتی، به همکاری های استراتژیک تمایل نشان می دهند. اما در حالت کلی، شرکت های تولیدی و خدماتی با یکدیگر رقابت می کنند و هر شرکتی بتواند رهبری بازار را بر عهده گیرد، در نهایت می تواند به سودهای بیشتری دست یابد. از سویی دیگر، در دنیای کالاها و خدمات، انحصار بسیار ارزشمند است. انحصار باعث می شود شرکت، تنها ارائه کننده خدمت یا کالا در بازار بوده و قدرت قیمت گذاری را در دست داشته باشد. در صنایع زیادی، انحصار یک موهبت محسوب شده و شرکت ها، سعی در بیرون راندن رقبا از میدان و به دست آوردن انحصار دارند.

اما در صنعت ورزش، انحصار یک آفت خواهد بود. و در اصل، ورزش با رقابت و وجود تعداد زیادی از رقبا، جذابیت به دست آورده و باعث کسب منافع مالی برای باشگاه ها می شود. هیچ تیم ورزشی، به تنهایی نمی تواند یک لیگ یا یک دوره مسابقه را به وجود آورد. هر چقدر تعداد رقبا بیشتر باشد و هر چقدر توان و قدرت این تیم ها به یکدیگر نزدیک تر باشد، جذابیت بازی بین تیم ها و جذابیت لیگ و تورنومنت بالاتر می رود. بالا بودن جذابیت در رویدادهای ورزشی سبب توجه رسانه ای به رویداد شده و پخش رسانه ای، شرکتهای تجاری را برای حمایت از رویداد ورزشی ترغیب می کند و تمام این عوامل باعث سرازیر شدن سرمایه های کلان به سمت رویداد و ثروتمند شدن تیم ها و باشگاه های ورزشی می شود. نکته اینجاست که صنایع تولیدی و خدماتی به دنبال قانون گذاری و تبعیت از قوانین ضد انحصار هستند در حالیکه صنعت ورزشی به خودی خود انحصار را در هم می شکند و تنها نکته اینجاست که صنعت ورزش به دنبال قوانینی برای ارتقای تعادل رقابتی یا متعادل کردن قدرت تیم ها در رویداد ورزشی می باشد.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بازاریابی ورزشی چیست؟ (بخش چهارم)

بازاریابی-ورزشی-چیست؟در بخش چهارم معرفی بازاریابی ورزشی، به معرفی سه تفاوت دیگر، میان بازاریابی ورزشی و بازاریابی کالاها و خدمات اشاره می کنیم.

محصول

به سبب ماهیت ورزش و رویدادهای ورزشی، ورزش هایی نظیر فوتبال، بسکتبال، والیبال، کشتی و غیره حقیقتأ محصولاتی جهانی هستند که نیازی به منطبق کردن آنها با شرایط فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و سیاسی کشورها نیست درحالیکه بسیاری از کالاها و خدمات و آمیخته بازاریابی آنها، برای عرضه در کشورهای مختلف، نیاز به منطبق کردن محصول با شرایط آن کشور را دارند.

برخلاف ورزش، بسیاری از کالاها و خدمات، محصولات جهانی استاندارد شده ای نیستند و کالاها جهت ارائه نیاز به بسته بندی ها، نام ها، ترکیبات و ترویج و توزیع متفاوتی در کشورهای خارجی دارند. در مقابل، ورزش و لیگ های ورزشی، شکل یکسانی در تمام جهان خواهند داشت و در تمام دنیا محصول ورزش، به شکل یکسانی مشاهده می شود هرچند ممکن است جنبه قیمت گذاری و ترویج با شرایط هر کشوری هماهنگ شود اما نوع محصول برای تمام دنیا یکسان خواهد بود.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بازاریابی ورزشی چیست؟ (بخش سوم)

در ادامه مطالب پیشین در زمینه معرفی بازاریابی ورزشی، در این بخش نیز به معرفی دو تفاوت اساسی دیگر بازاریابی ورزشی و بازاریابی می پردازیم.b2ap3_thumbnail_112.jpg

  • ترویج و رسانه

تولید کنندگان و فروشندگان کالاها و خدمات با پراخت پول، برای توسعه و جایگاه یابی برند خود تبلیغات کرده و از سیاست هی ترویج بهره می گیرند. در مقابل، تیم ها و سازمان های ورزشی و ورزشکاران به صورت مستقیم و غیر مستقیم از حمایت های مالی برای تبلیغ و ترویج خودشان استفاده می کنند. طرفداران با خرید، پوشیدن و نمایش محصولات تجاری باشگاه، به صورت غیرمستقیم سبب تبلیغ برای باشگاه خود می شوند. حامیان مالی به صورت مستقیم با پرداخت پول برای تبلیغ محصولات خود، به ترویج تیم کمک می کنند. رسانه ها نیز برای نمایش بازیهای تیم، لیگ و افراد به آنها پول پرداخت می کنند. درحقیقت کالاها و خدمات برای تبلیغ خود پول خرج می کنند ولی باشگاه ها و سازمان های ورزشی در حین تبلیغ خود، پول هم دریافت می نمایند...!

بسیاری از محصولات برای تبلیغ و کسب درآمد بیشتر در رویدادها و مسابقات ورزشی حضور می یابند. در حقیقت، ورزش امروزه یک رسانه است درحالیکه سایر محصولات و خدمات نمی توانند یک رسانه باشند. در ضمن، محصولات و کالاها نمی توانند یک ستاره رسانه ای باشند اما ورزش بخش مهم و گران قیمتی از ساعات رسانه های دیداری و شنیداری و صفحات رسانه های نوشتاری را به خود اختصاص می دهد. رسانه ها برای تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات، از شرکت های مربوطه پول دریافت می کنند در حالیکه برای نمایش رویدادهای ورزشی به تیم های ورزشی پول پرداخت می کنند و تیم ها با دریافت پول، خود را در رسانه ها تبلیغ و معرفی می نمایند. امروزه بیشترین درآمد تیم ها و لیگ های ورزشی از حق پخش رسانه ای می باشد که رسانه ها در اختیار صنعت ورزش قرار می دهند.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بازاریابی ورزشی چیست؟ (بخش دوم)

بازاریابی-ورزشی-چیست؟پیرو مطالب مطرح شده در بخش اول مبحث بازاریابی ورزشی چیست، در این بخش و بخش های آینده به معرفی 10 تفاوت اصلی در بازاریابی ورزشی و بازاریابی کالاها و خدمات خواهیم پرداخت.

  • تعصب

هسته مرکزی تفاوت بین بازاریابی ورزشی و بازاریابی کالاها و خدمات، نحوه نگاه به مشتریان و خریداران است. در بازایابی کالاها و خدمات،  ما از لفظ مشتری استفاده می کنیم.درحالیکه تیم ها و بازیکنان ورزشی، طرفدار دارند. در فرهنگ لغات، مشتری به معنای فردی است که کالاها و خدمات را می خرد ولی طرفدار به معنای هواخواه و یک شیفته سرسخت است. یک شخص متعصب، فردی است برانگیخته و شناخته شده بواسطه انگیزه های شدید و شور و شوقی غیرمنطقی.

بازاریابی کالاها و خدمات در درجه اول بر رضایتمندی مشتری تمرکز دارد. رضایتمندی هنگامی اتفاق می افتد که انتظارات برآورده شوند.مشتری راضی سبب بوجود آمدن سه فرصت زیر برای شرکت می شود. اول اینکه مشتری راضی باعث افزایش ارزش شرکت برای مالکان و سهامداران آن می شود. دوم اینکه، مشتری راضی جریان نقدینگی آینده شرکت را تضمین می کند و سوم اینکه مشتری راضی تغیرات در جریان نقدی آینده شرکت را کاهش می دهد.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

بازاریابی ورزشی چیست؟ (بخش اول)

بازاریابی ورزشی چیست؟

بسیاری بر این باورند که بازاریابی ورزشی، یک زیرمجموعه از بازاریابی است. به این معنی که تئوری های بازاریابی و فعالیت های انجام شده در بازاریابی کالاها و خدمات را می توان به صنعت ورزش تعمیم داد و بازاریابی ورزشی را خلق کرد. اما این تصور، نشان از نگاهی بسیار سطحی، غیرحرفه ای و کوته بینانه به بازاریابی ورزشی می باشد.

بازاریابی ورزشی جنبه های بسیار منحصر به فرد و پویایی دارد و دلیل آن نیز می تواند به سبب منحصر به فرد بودن و متفاوت بودن صنعت ورزش از صنایع دیگر باشد. نظریه پردازی و اجرای این تئوری ها در بازاریابی ورزش کاملأ متفاوت از دیگر صنایع خواهد بود، اما این تفاوت ها چه هستند...؟

 

اگر یک مشتری، وفادار به یک محصول باشد توقع داریم که او به خرید آن محصول ادامه دهد. این مشتری وفادار ممکن است محصول را از مکان های متفاوتی غیر از نمایندگی های رسمی تولید کننده، خرید نماید و حتی ممکن است بعد از مدتی به سمت محصولات مشابه گرایش پیدا کند. شما مشتریان وفادار به یک محصول را نمی بینید که تی شرتی با مارک آن محصول تولیدی را بر تن کنند. حتی بسیاری از مشتریان، بسیار محدود سایت های اینترنتی تولید کنندگان را مورد بررسی قرار می دهند. خرید محصولات و خدمات حتی برای مشتریان وفادار، در ابتدا یک تصمیم اقتصادی بر مبنای درک ارزش یک محصول در برابر مبلغ پرداخت شده برای آن است و هرگاه مشتری احساس نماید در برابر پولی که برای یک کالا یا خدمت می پردازد، ارزش کمتری را دریافت می کند بدون شک دست از خرید برداشته و به سمت شرکت های رقیب و محصولات مشابه می رود.

 

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

استاندارد مدیریت پایداری رویداد- ISO 20121:2012

به ندرت دیده شده است که یک استاندارد جدید، به این سرعت بوجود آمده و تا این اندازه موفق بوده باشد. استاندارد ISO 20121:2012  یا استاندار مدیریت پایداری رویداد، که مسابقات المپیک لندن، اولین آزمون اصلی این استاندارد جدید بود.

ISO 20121  را می توان برای تمامی رویدادها از یک دوره مسابقات محلی تا رویدادهای بزرگ ورزشی از قبیل المپیک و پاراالمپیک به کار گرفت. این استاندارد نشان می دهد که رویداد مورد نظر دارای منافع اقتصادی، زیست استاندارد مدیریت پایداری رویداد- ISO 20121:2012محیطی و احتماعی خواهد بود، کمترین میزان اتلاف منابع، مصرف انزژی و فشار بر جوامع محلی را خواهد داشت و تمرکز اصلی آن بر توسعه پایدار می باشد. استاندارد مدیریت پایداری رویداد می تواند برای هر سازمانی که تمایل به ایجاد، اجرا، حفظ و بهبود یک سیستم مدیریت پایدار رویداد دارد، به کار رود. استاندارد پایداری رویداد، رویدادهای ورزشی را به گونه ای استاندارسازی می نمایند که تمامی فعالیت های برگزار کنندگان از آماده سازی جهت برگزاری مسابقات تا اجرا و پس از برگزاری مسابقات با تمرکز بر توسعه پایدار انجام گیرد.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

مدیریت افراد در سازمانهای ورزشی

مدیریت افراد در سازمانهای ورزشیمنابع انسانی در کنار دیگر سرمایه های ارزشمند یک سازمان ورزشی مانند ارزش برند و روابط با مشتریان، اهمیت اساسی دارد. جذب، پیشرفت و حفظ افراد با استعداد می تواند برای یک سازمان ورزشی، منابع لازم جهت ثروتمند شدن، رشد کردن و در نهایت کسب مزیت رقابتی را فراهم سازد. برای مثال یک مربی یا سرپرست خوب، یک مدیر کاربلد و یا یک بازیکن کلیدی جدید می تواند یک سازمان ورزشی را در مدت زمان کوتاهی از انتهای جدول به قهرمانی در مسابقات برساند.

جذب، نگهداری و پیشرفت افراد با استعداد، یکی از منابع مزیت رقابتی برای سازمان های ورزشی می باشد. آوردن افراد مناسب به سازمان، یکی از مراحل حیاتی در ساختن این مزیت رقابتی است. این موضوع به معنای توانایی تشخیص بهترین ترکیب مهارت ها و توانایی های تکنیکی، تیمی و رهبری است که سازمان بدان نیاز دارد. بهترین ترکیب ، ترکیبی است که به سازمان اجازه می دهد در حال و آینده به اهداف استراتژیک خود دست یابد. استخدام افراد جدید در سازمان می تواند پایه ای جهت پیشرفت کارایی، افزایش بازدهی و روحیه بالاتر در نیروی کار فراهم سازد.

امتياز دهيد:

Share this article:

">
محمد حسین انصاری

اهمیت برند سازی در ورزش

اهمیت برندسازی در ورزشعبارت برند سازی مدتی است که به یک موضوع داغ در دنیای کسب و کار تبدیل شده است و در صنعت ورزش نیز قدم به قدم سایر صنایع در حال رشد و گسترش می باشد. سازمان های ورزشی که قدرت برندسازی را درک کرده اند، از طریق اجرای آن توانسته اند به طور معناداری توجه و علاقه جامعه را به سوی خود جلب کرده و تعداد زیادی از افراد را به مشارکت در فعالیت های خود واداشته و از این راه درآمدهای مطلوبی را نصیب خود کنند. برندینگ در ورزش می تواند به عنوان مهمترین ابزار سازمانها برای ایجاد و گسترش فرصت های جدید کسب و کار شناخته شود. هنگامی که برندسازی در ورزش مورد استفاده قرار می گیرد به این معناست که یک محصول یا یک خدمت، از قبیل یک نوع ورزش ( بسکتبال، فوتبال و ...) یا یک رویداد ( جام جهانی، المپیک) یا یک شخص ( ورزشکار) و یا یک سازمان( باشگاه، فدراسیون) می تواند به عنوان برند در نظر گرفته شود و مصرف کننده ورزشی این عوامل را به شیوه ای گوناگون درک می کند. بنابراین، کلید اصلی، ایجاد یک تصویر مثبت در ذهن مشتری ورزشی است. بنابراین برند ورزشی باید الهام بخش بوده و نماد ارزش های مشخصی در ذهن و طرز فکر مشتری باشد.

امتياز دهيد:

Share this article:

">