ما به چه نوع خدماتی برای بهبود سازمان خود نیاز داریم؟

b2ap3_thumbnail_excellence.jpgدر حالی که بسیاری از شرکت ها و سازمان های ما اعم از تولیدی و خدماتی با بحران های مختلفی دست و پنجه نرم می کنند، بازار جملات انرژی بخش و همایش های مختلف با عناوین جذاب بسیار داغ است. با این تفکر که شاید شنیدن چند جمله کسب و کاری را متحول کند. هرچند به شخصه عقیده خاصی به تغییر نگرش برای بهبود عملکرد سازمانها دارم امّا در غالب این همایش ها و سمینارها جز یک گواهینامه حضور و شاید برای چند روزی انرژی و تصمیم به بهبود چیز خاصی عاید شرکت کنندگان نمی شود. این مسأله در جای دیگر در مورد مراکز مشاوره مدیریت از جمله مشاوره برندینگ، منابع انسانی، کیفیت، بازاریابی و فروش و غیره نیز می تواند صادق باشد. هر یک از مشاوران به طرز کاملاً افراطی کلیه مشکلات سازمان را در حیطه تخصص خود می دانند و سعی در بهبود در همان حوزه را دارند. امّا یک زنجیر، زمانی به حرکت در می آید که کلیه حلقه های آن به هم متصل باشد و در صورت عدم تقویت کلیه حلقه های سازمانی پیشرو بودن یک بخش می تواند باعث پاره شدن این زنجیر گردد. امّا چاره کار چیست؟

از دید اینجانب به عنوان نگارنده مقاله هر سازمانی  پیش از آنکه بصورت مستقیم به سراغ بهبود یکی از بخش ها بر اساس توصیه و یا تبلیغات دریافتی از شرکتهای مشاور برود، بهتر است تا بر اساس یک استاندارد اقدام به عارضه یابی سازمان خود نموده و سپس بر اساس آنچه که نیاز اکثر سازمانهای ایرانی است مدل تعالی سازمانی را در کسب و کار خود پیاده سازی نماید.

یکی از نمونه های موفق تعالی سازمانی مدل اروپایی آن یا EFQM است. این مدل زمانی بیشتر مورد توجه قرار گرفت که شرکتهای اروپایی با منابع محدود وارد رقابت با بازار جهانی شدند. مدل تعالی سازمانی اطمینان حاصل می کند که یک سازمان با تکیه بر خلاقیت، همکاری و تلاش مستمر سیر بهبود و تعالی را طی می کند. عارضه یابی در سازمانها کمک می کند تا درک شناخت بهتری از وضعیت موجود و وضعیت مطلوب و نقاط ضعف و قوت خود داشته باشید همچنین آموزش مستمر و مفید و یادگیری روش های مدیریتی می تواند تضمینی بر استمرار بهبود در سازمان باشد و در صورتی که این آموزش ها منطبق بر نیازهای سازمانی برنامه ریزی شده باشد، موجب ترمیم عارضه ها و بهبود پایدار حلقه های سازمانی می گردد. عارضه یابی در سازمان ها در صورتی که با جمع آوری دقیق اطلاعات از کلیه واحدهای تشکیل دهنده سازمان و منابع انسانی درگیر و همچنین بر اساس پایش و اندازه گیری رضایتمندی و نظرات مشتریان شکل گیرد، خود می تواند راه کارهای بهبود را مشخص کند. همیشه طرح چند پرسش خوب و پاسخگویی درست به پرسشها می تواند راه کاری برای بهبود سازمان باشد.

در کنار این موضوع پیاده سازی یک مدل تعالی سازمانی می تواند بعنوان یک ابزار خود ارزیابی و روش مدرن شناسایی نقاط قابل بهبود سازمان و همچنین یک روش تفکر و ساختار سیستم مدیریتی به پایدار شدن بهبود در سازمان ما کمک می کند. اصلی که در مدل های تعالی وجود دارد، عدم بازگشت به عقب و حرکت مستمر به سوی تعالی می تواند بعنوان یک طرز تفکر کمک شایانی به رقابت پذیری و توسعه سازمان نماید. حال در صورتی که شما با اطلاعات کافی از عارضه های سازمانی و تعهد به سازمانی باشید، به کمک گرفتن از مشاوره های مختلف در زمینه های کیفیت، منابع انسانی، برندسازی، ارتباط با مشتری، تجارت الکترونیک و ..... می توانید سازمان خود را بر محور 2 اصل فرآیند ها و نتایج حاصل رهبری کرده و ارتقا دهید.

نتیجه گیری:

بر پایه موارد ذکر شده در صورتی که احساس می کنید سازمان شما نتوانسته به اهداف از پیش تعیین شده برسد و یا دچار بحران های مختلف سازمانی شده اید و یا در صورتی که می خواهید سازمان خود را برای ورود به فضای رقابتی گسترده تر، آماده و محیّا سازید به جای تمرکز بر یک بخش مثل بازاریابی و فروش و .... کل سازمان خود را در معرض ارزیابی و عارضه یابی قرار داده و سپس با شناخت نقاط ضعف و قوت واقعی به فکر پیاده سازی یک سیستم یکپارچه برای بهبود کل سازمان باشید. این سیستم یکپارچه ضمن تدوین کلیه ارکان بهبود کنترل های دقیق را برای شناخت و درک وضعیت در زمانهای مختلف برنامه ریزی می کند که طبق فاکتورهای زیر معرفی می شوند.

الف) شناخت اهداف و شاخص ها

ب) شناخت و درک وضعیت موجود

ج) مقایسه شاخص ها ی فعلی با شاخص های تعیین شده در اهداف سازمانی

د) تشخیص عارضه ها و کمبود ها و درک نواقص

هـ) برنامه ریزی و اقدام برای اصلاح و بهبود

در پایان باید یادآوری کنم که عارضه یابی و پیاده سازی سیستم های مدیریت کیفیت و یا تعالی سازمانی نمی تواند به تنهایی تضمین موفقیت سازمان باشد و همیشه خلاقیت و نوآوری و مهارتهای رهبری در سازمان نقش بسزایی در تعالی سازمان دارد.

وحید زارعی

آذر 94

Share this article:

">
امتياز دهيد:
نظریه ستایش بطالت برتراند راسل و ورزش همگانی
چرا باید آدرس صفحات سایت و محصولات خود را بهینه کن...

Related Posts