بازاریابی درونی

b2ap3_thumbnail_122.pngدر گذشته و حتی در دنیای امروز، بسیاری از شرکت ها جهت تبدیل شدن به رهبر بازار و برای دستیابی به قله های فروش و سود و سهم بازار، از ابزارهایی نظیر تبلیغات رسانه ای، تبلیغات بیلبوردی، بازاریابی ایمیلی و تلفنی، برگزاری سیمنارها و روش های ترویج سنتی استفاده می کنند. این روش ها به عنوان بازاریابی خارجی شناخته می شود. روشی که بازاریابان، پیام خود را به بیرون انتقال می دهند و امیدوارند که مردم مانند سوزنی در انبار کاه، آن ها را بیابند و بشنوند و ببینند.

امروزه تکنیک های بازاریابی بیرونی، هر روز، اثرگذاری و کارایی کمتری دارد. زیرا اولأ، افراد در معرض پیام های اینچنینی بیشماری قرار می گیرند و به این خاطر هر لحظه به دنبال یافتن راه های جدیدی برای متوقف کردن این طوفان تبلیغاتی هستند، و ثانیأ هزینه های یادگیری درباره صنایع، برندها، محصولات و خدمات مختلف و خرید آنها، به واسطه حضور اینترنت( موتورهای جستجو، بلاگ ها، و رسانه های اجتماعی) بسیار کمتر از حضور در همایش ها و سمینارها و روش های آشنایی با محصولات و خدمات به شیوه سنتی می باشد.

جالب است بدانید که:

  • 44 درصد ایمیل های ارسالی تبلیغاتی به هیچ عنوان دیده نمی شود زیرا افراد آن را تلف کردن وقت می دانند.
  • 86 درصد افراد، تبلیغات تلویزیونی را نگاه نمی کنند.
  • 84 درصد افراد بین 25 تا 34 سال، تبلیغات بی ربط و مزاحم در اینترنت را حذف می کنند.

برخی متخصصین بازاریابی اعتقاد دارند که در دنیای امروز، شانس دیده شدن یک بنر تبلیغاتی از نجات یک هواپیمای سقوط کرده کمتر است.

مشتریان دیگر به تبلیغات رسانه ای و بیلبوردی، برای آگاهی نسبت به محصولات و خدمات جدید توجهی نمی کنند زیرا ابزار قدرتمندتری برای آموزش و یادگیری نسبت به محصولات و خدمات مختلف در اختیار دارد. اینترنت.

اینترنت به مشتریان قدرت و آگاهی و روش جدیدی برای یافتن، خریدن و تحقیق درباره برندها و محصولات گوناگون داده است. وجود اینترنت و فضای مجازی، نوع نوینی از بازاریابی را توسعه داده است. بازاریابی درونی.

بازاریابی درونی، استراتژی پیدا شدن و دیده شدن آنلاین توسط مخاطبان است. بازاریابی درونی بر جذب نظرات مشتریان به کسب و کار در فضای مجازی تأکید داشته و سعی می کند از این راه به آنها آگاهی داده و آنها را راضی و به برند وفادار سازد. بازاریابان در بازاریابی درونی سعی بر این دارند تا نظرات را نسبت به کسب و کار خود جلب کنند و دیده شدن شرکت را برای مشتریان ساده سازند تا اینکه خود به دنبال یافتن نظرات و جلب توجه در بیرون باشند. بازاریابی درونی از ابزار گوناگون برای این کار بهره می گیرد. بازاریابی محتوا، بلاگ ، سئو، رسانه های اجتماعی و ابزارهای دیگر.

هزینه های بازاریابی درونی بسیار کمتر از هزینه های بازاریابی بیرونی است و به مشتریان خصوصأ در رسانه های اجتماعی این امکان را می دهد که به صورت دوطرفه با سازمان در ارتباط باشند، سوالات خود را مطرح کرده، دغدغه های خود را بیان کنند و آگاهی بالایی نسبت به محصولات، خدمات و فعالیت های سازمان کسب کرده و بتوانند به آن اعتماد نمایند.

بازاریابی درونی زمانی که به درستی به کار گرفته شود، مزایای بسیاری دارد. بازاریابی درونی مزیت رقابتی ایجاد کرده و بر خرید آینده مشتریان اثرگذار است. بازاریابی درونی با انتشار اطلاعات و لینک های ارائه شده توسط سازمان و به تبع آن نشر مجدد این مطالب بواسطه مشتریان باعث ایجاد آگاهی از برند در جامعه خواهد شد و امکان مشارکت و تعامل دو و چند جانبه سازمان با مشتریان را ایجاد خواهد کرد.

محتوای ایجاد شده در بازایابی درونی باید جذاب، منحصر به فرد ، آموزنده و ایجاد کننده ارزش افزوده باشد. این محتوا باید در ذهن مشتری ارتباط مثبتی را به ارمغان آورده و وی را تشویق کند تا با برند همراه شده و از محصولات و خدمات سازمان استفاده کند.

در مسیر توسعه بازاریابی درونی چهار قدم باید برداشته شود. در ابتدا باید بواسطه بازاریابی درونی به جذب مخاطبان بپردازیم.  جلب توجه باید آنقدر قدتمند باشد که مخاطب را مجاب به تسهیم اطلاعات و نشر مطالب در رسانه های اجتماعی که حاضر و فعال است، نماید. البته به یاد داشته باشید که نباید صرفا به دنبال افزایش بازدید کنندگان برای وب سایت باشیم. باید تلاش کنیم تا توجه مخاطبان مناسب و ارزشمند برای کسب و کار را به خود جلب نماییم. برای مدت ها، تمرکز بر روی افزایش بازدید کننده بود تا کیفیت مخاطبان. دومین قدم، تبدیل کردن مخاطب به یک همراه همیشگی است. برای اینکار لازم است که چیز باارزشی برای مبادله با مخاطبان داشته باشید. مطالبی از قبیل مقالات پربار، کتاب های الکترونیکی، ویدئوها و سخنرانی های روزانه و مطالبی که مخاطبان را به استفاده دائمی از رسانه شما مشتاق نماید. در این مرحله باید اطلاعات تماس مخاطبان را داشته و یا آنها را عضو وبسایت کنید تا بواسطه آن بتوانید ارتباط همیشگی سازمان با آنها را حفظ نمایید. در مرحله سوم باید به دنبال تبدیل کردن همراهان همیشگی به مشتری باشید. با ارائه خدمات و جلب اعتماد همراهان همیشگی می توانید آنها را به سازمان نزدیک کرده و آنها نیز از شما خرید خواهند کرد. سیستم ارتباط با مشتری در این مرحله می تواند کمک شایان توجهی به شما انجام دهد. در مرحله آخر باید مشتری را خوشحال و شگفت زده کرد.  وقتی مشتریان از شما خرید کردند، فرآیند کاری با آنها وارد مرحله جدیدی می شوند. در این مرحله باید بکوشید تا آنها را بواسطه همراهی و ارتباط پس از خرید و دریافت بازخورد و خدمات پس از فروش خوشحال و راضی نگه دارید. ابزارهایی نظیر نظرسنجی، تماس های پس از خرید، ارتباط در فضای مجازی، توجه به سوالات و نکات کلیدی آنها بسیار مطلوب خواهد بود. باید بکوشید تا مشتریان را نسبت به خود وفادار ساخته و از آن ها یک مبلغ برای محصولات و خدمات خود بسازید. مشتریان خوشحال، شما را نیز خوشحال خواهند کرد.

 

  

Share this article:

">
امتياز دهيد:
راز برند سازی شخصی در سال 2016
اثرات اجتماعی خشکسالی بر شالیکاران شهرستان رشت

Related Posts