Articles Tagged ‘کلمات کلیدی’

درآمد گوگل از یوتیوب و فروشگاه گوگل پلی

درآمد گوگل از یوتیوب و فروشگاه گوگل پلی

گوگل جزو کمپانی‌هایی که با دارا بودن سرویس‌های مختلف، کسب درآمد خوبی دارد؛ اما همواره میزان درآمد این کمپانی از سرویس‌های یوتیوب و فروشگاه پلی پنهان بود که اخیرا با منتشر شدن گزارشی این مورد نیز مشخص شد. با زومیت همراه باشید.

گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۴

گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۴

گوگل نیز همچون دیگر کمپانی‌های سهامی عامِ دنیا، نسبت به ارائه گزارش مالی خود در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۴ اقدام کرد. این کمپانی در فصل گذشته موفق به کسب درآمد ۱۸.۱ میلیارد دلاری شده که به موجب آن سود ۴.۷۶ میلیارد دلاری بدست آمده است.

گوگل در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۴ به درآمد ۱۸.۱ میلیارد دلاری دست یافته است. این در حالی است که درآمد این شرکت در همین فاصله‌ی زمانی در سال گذشته ۱۶.۸۶ میلیارد دلار بوده است. سود خالص گوگل در فصل قبل به رقم ۴.۷۶ میلیارد دلار رسید که ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. سود خالص گوگل در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۳ برابر ۳.۳۸ میلیارد دلار اعلام شده بود.

هرچند سود و درآمد گوگل رشد داشته، اما کمتر از انتظارات وال‌استریت بوده است. تحلیل‌گران پیش‌بینی درآمد ۱۸.۴۶ میلیارد دلاری و سود ۷.۱۱ دلار به ازاء هر سهم را پیش‌بینی کرده بودند که در نهایت گوگل با سود ۶.۸۸ دلار به ازاء هر سهم، پرونده‌ی مالی فصل پایانی سال ۲۰۱۴ را بست.