Articles Tagged ‘کلمات کلیدی’

۱۱ روش برای افزایش امنیت داده‌ها

۱۱ روش برای افزایش امنیت داده‌ها

بالا بردن امنیت داده‌ها به کاربران کمک می‌کند تا در صورت وقوع اتفاق‌های ناخواسته مانند هک یا دسترسی غیرمجاز به رایانه، داده‌های مهم آن‌ها کمتر تهدید شوند. در این قسمت از سری «کوتاه اما کاربردی» با نکاتی برای افزایش امنیت داده‌های رایانه آشنا خواهیم شد.به قسمت دیگری از سری «کوتاه اما کاربردی» خوش آمدید! در ادامه با نکاتی آشنا خواهیم شد که به ما ایمن‌تر کردن داده‌ها کمک زیادی می‌کنند.

غیرفعال کردن سرویس ویرایش رجیستری از راه دور


تنها شما باید مجاز به ویرایش رجیستری باشید. از این رو بهتر است از غیرفعال بودن سرویس ویرایش رجیستری از راه‌دور مطمئن باشید. برای این کار در پنجره RUN دستور .SERVICES.MSC را تایپ و اجرا کنید. در پنجره باز شده به قسمت Remote Registry رفته و از STOP بودن این سرویس مطمئن شوید. در صورت نیاز این سرویس را به صورت دستی فعال یا غیرفعال کنید.


قفل‌ کردن

وقتی در اطراف شما افراد ناشناس وجود دارند و قرار است رایانه‌ خود را بر مدتی رها کنید، قفل کردن سیستم، ایده منطقی و خوبی محسوب می‌شود. برای اینکار از کلیدهای ترکیبی Windows Key + L استفاده کنید. در صورت تمایل Screen Saver را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که برای غیرفعال شدن نیازمند وارد کردن کلمه‌عبور باشد.