Articles Tagged ‘کلمات کلیدی’

گزارش مالی سامسونگ در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴

گزارش مالی سامسونگ در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴

ساعاتی پیش سامسونگ گزارش مالی مربوط به سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۴ میلادی را منتشر کرد. بر این اساس کره‌ای‌ها در سه‌ماهه‌ منتهی به سال نو میلادی درآمد ۴۸.۶ میلیارد دلاری را به جیب زده‌اند، اما رکود همچنان ادامه دارد.

سامسونگ گزارش مالی مربوط به فصل آخر سال ۲۰۱۴ میلادی را منتشر کرد. این کمپانی موفق شده تا در این فصل درآمدی ۴۸.۶ میلیارد دلاری را کسب کند که نتیجه‌ی آن سود عملیاتی ۴.۸۷ میلیارد دلاری بوده است. اگرچه این اعداد از نظر عموم بسیار بزرگ است، اما در مقایسه با آمار سال گذشته‌ی سامسونگ چندان رضایت‌بخش نیست. برای مثال می‌توان به سود ۷.۵ میلیارد دلاری از درآمدی ۵۴ میلیارد دلاری این شرکت در سال گذشته اشاره کرد. از این‌رو درآمد و سود حاصل برای سامسونگ با مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۱۱ و ۳۵ درصد کاهش یافته است.

گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴: صعود سرفیس و لومیا، سقوط ایکس‌باکس

گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه چهارم ۲۰۱۴

مایکروسافت گزارش درآمد سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴ خود را منتشر کرد. این شرکت توانسته در سه ماهه قبل میلادی ۸.۱ درصد درآمد خود را افزایش دهد و از ۲۴.۵ میلیارد دلار درآمد کسب شده در سه ماهه مشابه سال قبل، درآمد خود را به ۲۶.۵ میلیارد دلار برساند. مایکروسافت از این ۲۶.۵ میلیارد دلار ۵.۶ میلیارد دلار درآمد خالص کسب کرده است.ردموندی‌ها با اینکه توانسته‌اند درآمد کلی خود را افزایش دهند اما درآمد خالص شرکت نزدیک به ۱۰ درصد افت پیدا کرده. مایکروسافت برای توضیح این مسئله گفته: «باید توجه داشت که در این سه ماهه ما بیشتر از ۲۴۳ میلیون دلار هزینه به خاطر ادغام و تجدید ساختار متحمل شده‌ایم.» این ادغام و تجدید ساختار به خرید بخش موبایل نوکیا باز می‌گردد که خود به تنهایی می‌تواند بخشی از این افت درآمد خالص را توجیه کند.

گزارش مالی نوکیا در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۴

گزارش مالی نوکیا در سه‌ماهه چهارم ۲۰۱۴

نوکیا گفته بود که سال 2014 برای این کمپانی، سال ساختاردهی مجدد خواهد بود. کمپانی نوکیا به دلیل فروش بخش دستگاه‌ها و سرویس‌های خود به مایکروسافت، مجبور به تغییر بود. با این وجود این شرکت در گزارش مالی خود خبر از سود 512 میلیون دلاری برای سه‌ماهه‌ی چهارم 2014 داده است.

در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، رقم سود عملیاتی اعلام شده از سوی نوکیا بیانگر رشد 66 درصدی نسبت به 309 میلیون دلار سه‌ماهه‌ی چهارم 2013 است. درآمد این کمپانی نیز از 3.9 میلیارد دلار در سه‌ماهه‌ی پایانی سال 2013، به 4.3 میلیارد دلار افزایش یافته است.

گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۴

گزارش مالی گوگل در سه ماهه‌ی چهارم ۲۰۱۴

گوگل نیز همچون دیگر کمپانی‌های سهامی عامِ دنیا، نسبت به ارائه گزارش مالی خود در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۴ اقدام کرد. این کمپانی در فصل گذشته موفق به کسب درآمد ۱۸.۱ میلیارد دلاری شده که به موجب آن سود ۴.۷۶ میلیارد دلاری بدست آمده است.

گوگل در سه ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۴ به درآمد ۱۸.۱ میلیارد دلاری دست یافته است. این در حالی است که درآمد این شرکت در همین فاصله‌ی زمانی در سال گذشته ۱۶.۸۶ میلیارد دلار بوده است. سود خالص گوگل در فصل قبل به رقم ۴.۷۶ میلیارد دلار رسید که ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. سود خالص گوگل در سه ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۱۳ برابر ۳.۳۸ میلیارد دلار اعلام شده بود.

هرچند سود و درآمد گوگل رشد داشته، اما کمتر از انتظارات وال‌استریت بوده است. تحلیل‌گران پیش‌بینی درآمد ۱۸.۴۶ میلیارد دلاری و سود ۷.۱۱ دلار به ازاء هر سهم را پیش‌بینی کرده بودند که در نهایت گوگل با سود ۶.۸۸ دلار به ازاء هر سهم، پرونده‌ی مالی فصل پایانی سال ۲۰۱۴ را بست.

۷ نکته مهم در گزارش مالی فیسبوک

۷ نکته مهم در گزارش مالی فیسبوک

مدت‌ها بود که انتقادات زیادی در مورد عملکرد فیسبوک در رابطه با درآمدزایی از طریق تبلیغات  وجود داشت. در همین راستا فیسبوک در سال اخیر تلاش زیادی کرد تا درآمدهای تبلیغاتی خود را افزایش دهد. نتایج مالی این شبکه اجتماعی که اخیرا منتشر شده نشان می‌دهد که حالا دیگر چنین انتقاداتی به فیسبوک وارد نیست.

روزهایی را به خاطر بیاورید که فیسبوک به خاطر عدم توانایی در کسب درآمد کافی از تبلیغات موبایل مورد انتقاد قرار می‌گرفت. نتایج مالی این شبکه اجتماعی که اخیرا منتشر شده است نشان می‌دهد که حالا نه تنها دیگر چنین انتقاداتی به فیسبوک وارد نیست بلکه این شرکت طی یک سال اخیر منابع بالقوه زیادی را برای حصول درآمد بیشتر ایجاد کرده است. در ادامه برخی نکات جالب توجه در گزارش مالی فیسبوک را که به تازگی منتشر شده‌ است، با هم بررسی می‌کنیم.