رفع تحریم ها تجارت آلمان و ایران را برد ـ برد خواهد کرد

نوشته شده توسط گروه مشاوره مدیریت بهسا.

رفع تحریم ها تجارت آلمان و ایران را برد ـ برد خواهد کرد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، رجینا بروکنر روز سه شنبه در کنفرانس بین المللی «تکنولوژی آلمان به دیدار صنعت نساجی و فرش ایران می آید» در سخنانی روابط ایران و آلمان را در طول سال های گذشته روابطی تاریخی عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایران و آلمان در بخش صنایع می توانند همکاری های بسیار نزدیکی داشته باشند، به استقبال فعالان حوزه صنعت نساجی ایران از این کنفرانس اشاره کرد و گفت: این امر بیانگر علاقه مندی فوق العاده ایرانیان برای استفاده از تکنولوژی آلمان است.

رییس انجمن ماشین آلات صنایع نساجی آلمان، ظرفیت صنایع نساجی در کشور ایران را بسیار مناسب توصیف کرد و گفت: صاحبان صنعت نساجی در ایران می توانند با استفاده از تکنولوژی های جدید بازار صادراتی خود را با ارزش افزوده به خصوص در حوزه پوشاک و فرش توسعه دهند.

وی ضمن ابراز امیدواری از برداشته شدن تحریم های اقتصادی کشور ایران، گفت: رفع تحریم ها به طور قطع تجارت این کشورها از جمله کشور آلمان به سمت شرایط برد ـ برد نزدیک تر خواهد کرد.

رییس انجمن ماشین آلات صنایع نساجی آلمان با اشاره به برگزاری کنفرانس دو روزه تکنولوژی VDMA با رویکرد تجاری در ایران، اظهار داشت: این کنفرانس به طور حتم یک رویداد بزرگ در راستای ارتقاء توان رقابتی صنعت نساجی و فرش ایران است.

وی افزود: انجمن مهندسی آلمان (VDMA) متشکل از حداقل سه هزار و 100 شرکت صنعتی، در زمینه تولیدات اصلی صنعتی فعال است که آنرا به بزرگترین انجمن صنعتی اروپا تبدیل ساخته است.

بروکنر تصریح کرد: این انجمن با استفاده از قوانین ملی و بین المللی و همچنین همکاری های آموزشی و مشاوره ای با اعضاء از منافع مشترک مالی، فنی و علمی صنعت مهندسی مکانیک حفاظت می کند.

رییس انجمن ماشین آلات صنایع نساجی آلمان همچنین گفت: بیشتر شرکت های عضو این انجمن را کمپانی های متوسطی تشکیل می دهد که حدود 90 درصد کل فعالان این رشته را تشکیل می دهند که در سال 2013 به ارزش 3.1 میلیارد یورو صادرات داشته اند.

وی در خصوص وضعیت صادرات ماشین آلات نساجی آلمان به ایران با بیان آنکه فناوری آلمان از اعتبار بالایی در کشور ایران برخوردار است، افزود: در سال 2014، صادرات ماشین آلات نساجی به ایران به ارزش 37 میلیون یورو بوده است.

بروکنر افزود: این ارقام با مشارکت بالای 435 شرکت از اعضای VDMA بیانگر آن است که صنعت آلمان، روابط تجاری موفق خود با ایران را از سر گرفته است و با توجه به تحریم های بین المللی علیه ایران، هنوز برای امور تجاری در قالب قانونی سختی هایی وجود دارد اما این امر غیرممکن به نظر نمی رسد.

کنفرانس بین المللی دو روزه 'تکنولوژی آلمان به دیدار صنعت نساجی و فرش ایران می آید' (VDMA)، با رویکرد تجاری با حضور جمعی از مسوولان صنعت نساجی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسوولان اتاق ایران و آلمان، سفیر و سرکنسولگری آلمان، رییس انجمن ماشین سازی نساجی آلمان و جمعی از اساتید نساجی دانشگاه های ایران در محل هتل پارسیان در حال برگزاری است.