نشست سفرای اروپایی و اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران

گروه بازرگانی: چند روز پس از تصویب برجام، در مجلس شورای اسلامی و به دنبال آن امضای دستورالعمل‌های لغو تحریم از سوی ایالات‌متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران دور تازه‌ای از مذاکرات اقتصادی با کشورهای خارجی را آغاز کرد.

بر این اساس، نشست دوستانه هیات نمایندگان اتاق تهران با سفرای منتخب عضو اتحادیه اروپا و سوئیس عصر امروز با حضور سفرای 9 کشور اروپایی در جمع اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران برگزار می‌شود.اتاق تهران که علاوه بر کشورهای همسایه و منطقه، توسعه همکاری‌های اقتصادی با منطقه اروپا را در دستور کار قرار داده ‌است، در نشستی دوستانه با سفرای برخی از کشورهای اروپایی قصد دارد مناسب‌ترین راه‌های توسعه همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران با این کشورها را در دوره جدید بررسی کند. در این مرحله از نشست‌های اقتصادی اتاق تهران با سفرای اروپایی، مقامات و سفرای کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، سوئیس، اسپانیا، اتریش، بلژیک، هلند و مجارستان به گردهمایی بخش‌خصوصی پا می‌گذارند و طی مذاکره و رایزنی با نمایندگان فعالان اقتصادی راه‌های مناسب برقراری همکاری‌های اقتصادی و صنعتی میان ایران و اتحادیه اروپا در دوره پساتحریم را مورد بحث و بررسی قرار خواهند داد.

دیدار سفرای اروپایی و اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران در حالی برگزار می‌شود که در بیانیه مشترک فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان اعلام شد روند برداشتن تحریم‌های اتحادیه اروپا وارد مرحله اجرا شده است. به این ترتیب به زودی و بعد از ارائه گزارش نهایی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به شورای حکام، لغو تحریم‌های هسته‌ای اجرا خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد