شهر فرانکفورت آلمان میزبان همایش سرمایه گذاری ایران

نوشته شده توسط گروه مشاوره مدیریت بهسا.

همایش دو روزه سرمایه گذاری ایران تحت عنوان «گردهمایی تجاری ایران- اروپا» از امروز (چهارشنبه) باهدف بررسی فرصت های تجاری ایران در دوران پساتحریم، در شهر فرانکفورت آلمان برگزار می شود.

در این همایش که با حضور هیات های عالی رتبه ای از مقامات ارشد ایرانی و اروپایی و رهبران تجاری ایران برگزار می شود، فضای تجاری جدید ایران برای آن دسته از نمایندگان شرکت های اروپایی تشریح خواهد شد که علاقه مند به کسب اطلاعات جدید و دست اول درباره پروژه های بخش های خصوصی و دولتی ایران در سالهای آتی هستند.
پروژه های مهم زیربنایی ایران در بخش های صنعت، معادن، پتروشیمی، انرژی، آب، حمل و نقل و توسعه شهری بسیار مورد علاقه شرکت های اروپایی است و از زمان دستیابی به توافق تاریخی هسته ای بین ایران و گروه 1+5 در تاریخ 14 ژوئیه (23 تیر)، نمایندگان شرکت های تجاری آلمانی به امید امضای توافقات تجاری سودآور به ایران هجوم آورده اند.
اتاق بازرگانی و تجارت آلمان (DIHK) صادرات 10 میلیارد یورویی به ایران در چهار سال آتی در نتیجه لغو تحریم ها را هدف قرار داده است.
«ولکر تریر» کارشناس ارشد بخش تجارت خارجی اتاق بازرگانی وتجارت آلمان گفت: صادرات آلمان به ایران در دو سال آینده می تواند با افزایش بیش از دوبرابر به 5 میلیارد یورو افزایش یابد.
آلمان و ایران در هفته های گذشته شاهد برپایی چندین همایش تجاری و دیدارهای هیات های تجاری بوده اند.
حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان در سال گذشته میلادی (2014 ) به رقم دو میلیارد و 800 میلیون دلار رسید که سهم ایران از این رقم 336میلیون دلار بود.
ایران و آلمان سابقه همکاری تجاری طولانی دارند و همواره این کشور بزرگترین طرف تجاری تهران در طول دوران گذشته بوده است، اما در سال 2001 این جایگاه به ایتالیا واگذار شد و آلمان در رتبه دوم قرار گرفت.

منبع: ایرنا