مدیران و صاحبان 14شرکت ایالت باسک اسپانیا، به ایران سفر می کنند

نوشته شده توسط گروه مشاوره مدیریت بهسا.

مدیران و صاحبان 14 شرکت اسپانیایی از روز 21 تا 26 نوامبر(30 آبان تا 5 آذر ) در یک سفر تجاری که از سوی اتاق بازرگانی و دولت ناحیه باسک آماده شده، به ایران خواهند رفت.

به نقل از روزنامه 'امپرسا اکستریور'، به این ترتیب شرکت هایی اسپانیایی فرصت ملاقات با مقامات بازرگانی ایران را داشته و امکان سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می دهند.
این شرکت ها در زمینه های مختلف از جمله فولاد، خودرو سازی، معماری، نیرو، لوازم برقی خانگی و اجناس مصرفی فعالیت می کنند.
روزنامه اسپانیایی ادامه داد :ایران با بیش از 75 میلیون نفر جمعیت و منابع عمده استخراج معادن ، نفت و گاز در صورت عادی شدن روابط با غرب به یکی از کشورهای مرجع در منطقه خاورمیانه تبدیل خواهد شد.
به نوشته امپرسا اکستریور، هرچند که پایه اقتصاد ایران ، نفت و گاز است نباید فراموش کرد که این کشور دارای یک پایه صنعتی قوی به ویژه در خودروسازی می باشد زیرا در سال یک میلیون و 500 هزار خودرو تولید می کند.
قبل از محدودیت های تجاری اعمال شده به خاطر تحریم ها ، روابط تجاری ایران با ایالت باسک به میزان قابل توجهی رسیده بود به طوری که محصولات این ایالت به ویژه برای صنعت پتروشیمی بسیار شناخته شده و ارزشمند بودند.
منابع اقتصادی ایران می تواند فرصت دسترسی به منابع مالی برای نوسازی در بخش صنایع نفتی ، قطعات خودرو ، راه آهن (با یک برنامه برای ساخت یک هزار و 500 کیلومتر خط آهن از جمله قطار سریع السیر و گسترش مترو )، صنایع غذایی، کالاهای سرمایه ای ، انرژی های تجدید پذیر، گردشگری را بر این کشور فراهم آورد.

منبع: ایرنا