انتخاب مدیر جدید طراحی اپل

انتخاب مدیر جدید طراحی اپل

به گزارش فارس به نقل از سی نت، وی در سال های گذشته هم با اپل همکاری داشته و از جمله افرادی است که به ساخت گوشی آیفون کمک کرده است.

جان ایو قبلا به مدت چندین سال معاون اول واحد طراحی اپل بوده و خطر انتصاب جدید وی به طور رسمی از سوی تیم کوک مدیر عامل اپل در اطلاعیه ای به اطلاع همگان رسیده است.

علیرغم انتصاب در پست جدید وی کماکان به وظایف قبلی خود در زمینه همکاری با تیم های طراحی نرم افزار و سخت افزار عمل خواهد کرد. اما برخی وظایف روزمره مدیریتی در این زمینه برای کاستن از بار وظایف او به اشخاص دیگری واگذار می شود.

ایو در کنار طراحی فروشگاه های مختلف اپل وظیفه طراحی محوطه های کاری تازه این شرکت را در Cutpertino  کالیفرنیا بر عهده خواهد داشت. وظایف مدیریتی نیز به ریچارد هووارث معاون اول جدید طراحی صنعتی با تمرکز بر امور سخت افزاری و آلن دای معاون اول جدید اپل در زمینه طراحی رابط های کاربری محول می شود.

ایو 48 ساله در سال 1992 به عنوان کارمند تمام وقت به اپل پیوست و پس از بازگشت استیو جابز به این شرکت در سال 1997 مدیر امور طراحی صنعتی شد. طراحی و عرضه محصولاتی همچون آی مک، آی پاد و آی پد در دوره مسئولیت وی صورت گرفت.

 

منبع : فارس نیوز