چرا مدیران جوان عملکرد بهتری دارند؟

«او چندان با تجربه نیست. فکر می‌کنید از عهده‌اش برمی‌آید؟» این جمله‌ای است که هنگام استخدام نیروهای جوان بارها و بارها می‌شنویم. اخیرا یکی از دوستان جوانم که به تازگی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بود ماجرای استخدام شدنش را برایم تعریف کرد. او به‌عنوان مدیر گروهی از کارمندان یک سازمان انتخاب شده بود که بیشتر آنها بیش از 10 سال سابقه فعالیت در آن شرکت را داشتند و دست‌کم 20 سال از او باتجربه‌تر بودند. بسیاری از آنها از اینکه فرد جوان و بی‌تجربه‌ای به‌عنوان مدیرشان انتخاب شده بود اظهار نارضایتی می‌کردند. آیا ترس‌ آنها بی‌اساس بود؟ به نظر شما کارآمدی کدام بیشتر است، یک مدیر جوان و تازه‌کار یا مدیری با تجربه که سال‌ها در عرصه مدیریت فعالیت کرده؟
به‌عنوان یک مدیر با تجربه من تصور می‌کردم که مدیران کهنه‌کار در مقایسه با جوان‌ترها کارآمدترند. اما نتایج تحقیقات من و یکی از همکارانم «جک زنگر» ثابت کرد که اشتباه می‌کردم. ما که مشغول تالیف مقاله‌ای برای مجله کسب و کار هاروارد (HBR) بودیم، اطلاعات مربوط به 65 هزار رهبر و مدیر مشهور را جمع‌آوری کرده و از میان این داده‌ها، اطلاعات مربوط به مدیران زیر 30 سال را در یک گروه و اطلاعات مربوط به مدیران بالای ۴۵ سال را در گروهی دیگر قرار دادیم (مدیران زیر 30 سال ۴۵۵ نفر و مدیران بالای ۴۵ سال ۴۲۹۸ نفر). سپس به مقایسه ویژگی‌ها و وجوه تمایز هر دو گروه پرداختیم. هنگام مقایسه دو گروه ما تلاش می‌کنیم تا هر دو گروه تا جایی که ممکن است مشابه یکدیگر باشند. اما با توجه به اینکه مدیران جوان این قابلیت را داشته‌اند که در سنین جوانی به سمت مدیریت ارتقا پیدا کنند، ما به این نتیجه رسیدیم که پتانسیل دستیابی به اهداف و موفقیت در این افراد بیشتر است. به هر حال ارتقا یافتن به یک پست مدیریتی در سنین جوانی کار ساده‌ای نیست. نتایج آماری این تحقیقات نشان داد که ۴۴ درصد از کارآمدترین رهبران مورد مطالعه ما را افراد زیر 30 سال تشکیل می‌دهند در حالی که افراد بالای ۴۵ سال تنها ۲۰ درصد از کل جمعیت مدیران کارآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

هنگام ارزیابی مدیران از نظر مهارت‌های مدیریتی دریافتیم که مدیران جوان‌تر در هر ۴۹ مورد از افراد بالای ۴۵ سال رتبه بهتری کسب کرده‌اند. این خبر خوبی است که نشان می‌دهد رهبران جوانی در سازمان‌ها مشغول کارند که حتی قابلیت پذیرش مسوولیت‌های مهم‌تر را نیز دارند. اما درست مثل دوست جوان من، مهم‌ترین چالش پیش روی مدیران جوان، اثبات قابلیت‌هایشان است. ما براساس نظرها و داده‌ها دریافتیم که در سازمان‌ها به سختی به مدیران جوان اعتماد می‌کنند. آنها تصور می‌کنند که افراد جوان فاقد تفکر استراتژیک هستند، از چند و چون صنعت چیزی نمی‌دانند و قادر به رهبری یک سازمان نیستند. اما بهتر است قبل از آن که تنها به دلیل بی‌تجربگی، روی اسم یک فرد جوان خط بزنیم، او را ارزیابی کنیم. شاید حرفی برای گفتن داشته باشد. آنچه مشاهده می‌کنید ویژگی‌های مشترک مدیران جوانی است که مورد مطالعه ما بودند:

10 ترفند مذاکره و راه‌های مقابله با آن در مذاکره ناب

در مذاکرات بین افراد اعم از مذاکره خانوادگی، شغلی، تجاری و سیاسی گاهی اوقات با مذاکره‌کنندگانی مواجه می‌شویم که به‌دلیل حرفه‌ای بودن از ترفندهایی استفاده می‌کنند و با استفاده از این ترفندها به‌صورت ناخودآگاه از شما امتیاز می‌گیرند، در این نوشته با استفاده از ابزار مذاکره بهره‌ور جامع (Total Productive Negotiation) تعدادی از این ترفندها و راه‌های دفاعی برای آنها را ذکر می‌کنیم.

1- درخت پر از برگ و بار منفی
محدوده مورد نظر شما را گسترش می‌دهند و شاخ و برگ‌های منفی بی ربط برای آن می‌سازند سپس از شما ایراد می‌گیرند و شما را در موضع ضعف قرار می‌دهند و به شما القا می‌کنند که امتیاز بدهید.
راهکار: صبور و خونسرد باشید، در تنگنا قرار نگیرید، مذاکره را هوشمندانه تمدید کنید.

2- شبیه سازی
برای خواسته شما از مشترکات لفظی استفاده می‌کنند که هیچ شباهتی با موضوع مطروحه از طرف شما ندارد و فقط کلمات آن با کلمات شما مشابه است، جمله‌ای می‌سازند که آن جمله شباهت به جمله شما دارد ولی بسیار منفی است و باز هم به شما القا می‌کنند که به شدت بدهکار هستید و سعی می‌کنند شما را در موقعیت ضعف قرار دهند.
راهکار: جمله خود را با تسلط برخویشتن و آرامش با لفظ و بیان واضح و متفاوتی بیان کنید.

3- آتشفشان طغیانگر
جمله شما را به گونه افراطی تعمیم می‌دهند و سپس موضوع تعمیم یافته را به شما نسبت می‌دهند و آن را رد می‌کنند و چنان ماهرانه این آتشفشان را می‌سازند که شما خود را مقصر بدانید و با عذرخواهی شروع به دفاع کنید.
راهکار: شما جمله خود و درخواست خود را در جهت مخالف بیان کنید و با تفریط کردن در بیان درخواست به جای آتشفشان یک قطب شمال یخبندان بسازید و به او بفهمانید ترفند او بر شما اثری ندارد.

4- پازل پرقطعه
نقشه خود را به صورت یک پازل پر قطعه که متشکل از قطعات بسیار ریز و زیاد است شروع می‌کنند به نحوی که قابل پیش‌بینی نباشد که قصدشان چیست و این قطعات بسیار ریز را به صورت جملاتی کوتاه و بلند که مورد تایید شماست مطرح می‌کنند و به این ترتیب آرام آرام پازل خود را تکمیل می‌کنند. به صورتی که شما یا در پایان مذاکره یا مدتی پس از پایان مذاکره (امضای قرارداد یا تفاهم‌نامه) متوجه خواهید شد که فریب خورده‌اید.
راهکار: وقتی با تعداد زیاد جملات زیبا مواجه شدید بدانید که طرف مقابل مشغول تکمیل چنین ترفندی است. بنابراین برخی از جملات را حتی اگر در بعضی موارد صحیح دانستید رد کنید تا پازل او به هم بخورد.

10 اشتباه رایج در نام گذاری برند

انتخاب نام برند یکی از مهمترین بخشهای حوزه برندینگ به حساب می آید. تصور کنید نام ها وجود نداشتند. آنگاه دنیای ما چقدر سخت تر بود ؟

در دنیای برندینگ و برندسازی نام یک میانبر برای انتخاب محصول یا خدمات دهنده در بین مشتریان است. به عنوان مشاور برندینگ توصیه هایی در مورد نام گذاری برند وجود دارد. متاسفانه بسیاری از شرکت ها در زمان نام گذاری برند خود اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند که نهایتا باعث دور شدن مشتری از اهداف برند می شود و نام برند آنها نمی تواند ذهنیت مورد نظر برند را به مشتری انتقال دهد.

در این مقاله به 10 اشتباه اصلی در انتخاب نام برند اشاره می گردد.

6 ترفند برای دست‌یابی به شغل رویایی!

6 ترفند برای دست‌یابی به شغل رویایی!

وب جهان گستر در حال تغییر دادن همه شئون زندگی ماست این موضوع حتی به نحوه‌ی کار کردن ما نیز تسری پیدا کرده است و این بدان معنی است که امکانات تازه‌ای برای تک تک افراد وجود خواهد داشت تا پتانسیل‌های موجود خود را عملیاتی کرده و از آن برای یافتن شغل رویایی خود بهره ببرند. در ادامه می‌کوشیم شما را با شش استراتژی کاربردی برای رشد و تعالی فردی، فرصت‌های حرفه‌ای و در نهایت دست‌یابی به شغلی رویایی آشنا کنیم.

بزرگ‌ترین اشتباهات در مصاحبه‌های شغلی از نگاه کارشناسان

بزرگ‌ترین اشتباهات در مصاحبه‌های شغلی از نگاه کارشناسان

آن‌ها در یک بعد از ظهر بیشتر از تعدادی که شما در یک سال آدم می‌بینید، مصاحبه دارند. اما این کارشناسان منابع انسانی، در طول این جلسات مصاحبه از چه ترفندهایی برای شناسایی افراد مناسب بهره می‌برند؟ در این مقاله با دو کارشناس صحبت و نقطه نظرات آن‌ها را برای شما گردآوری کرده‌ایم؛ که شامل موارد مهمی است که باید در مصاحبه در نظر گرفته شود. راستی تهیه‌ی یک رزومه‌ی استاندارد را فراموش نکنید.

درس‌هایی برای افزایش کارایی به قلم کریس بیلی

درس‌هایی برای افزایش کارایی به قلم کریس بیلی

آیا شما هم از عملکرد کاری یا شخصی خود ناراضی بوده و در پی تغییر شیوه‌ی زندگی خود هستید؟ آیا به میزان توانایی و استعداد خود به موفقیت دست نیافته‌اید؟ پس شاید بد نباشد به فکر افزایش کارایی خود باشید، اما چگونه؟ در این مطلب همراه کریس بیلی به بررسی این امر و راه‌های بهبود عملکرد شخصی افراد می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

۵ کاری که افراد موفق به صورت روزمره انجام می‌دهند

۵ کاری که افراد موفق به صورت روزمره انجام می‌دهند

در یک روز کاری شما کار‌های زیاد برای انجام دارید:

جواب دادن به تعدادی ایمیل، کار بر روی پروژه‌های باقی‌مانده از قبل، حضور در جلسات متعدد روزانه و هر چیز دیگری که رئیس از شما توقع انجامش را دارد یا به گردن شما می‌اندازد. اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید یک شخص پر بازده و بهره‌ور چگونه فعالیت‌های روزانه خود را می‌چیند تا به همه امور برسد؟

۱۰ نکته در طراحی محل کار برای افزایش خلاقیت و بهره‌ وری کارکنان

۱۰ نکته در طراحی محل کار برای افزایش خلاقیت و بهره‌ وری کارکنان

قطعا یکی از عناصر تاثیر گذار در روحیه کاری و افزایش بهره‌وری و خلاقیت کارکنان، طراحی، فضا و شرایط موجود در محیط کار است. طراحی دفتر و محیط کاری مناسب می‌تواند حتی خلاقیت شخص را افزایش دهد و بر تمرکز بیشتر کارمندان موثر باشد. در این مقاله به ۱۰ راهنما در باب شرایط محیط‌های کاری که می‌توانند باعث افزایش خلاقیت و بهره‌وری کارمندان شوند اشاره خواهیم کرد. پس با ما در زومیت همراه باشید.

۶ درس از پیکسار برای رسیدن به موفقیت

۶ درس از پیکسار برای رسیدن به موفقیت

هرچه از موفقیت پیکسار بگوییم کم گفته‌ایم. آن‌ها با معرفی داستان اسباب بازی‌ها در سال ۱۹۹۵ به شدت محبوب شدند و رکوردهای جدیدی را در فروش فیلم‌های انیمیشنی به ثبت رساندند. در این مقاله، ۶ درس از پیکسار یاد خواهید گرفت که به شما در مسیر رسیدن به موفقیت کمک خواهند کرد.

۱۰ نکته برای مدیریت بهتر زمان و بالا بردن بهره‌وری هنگام کار

۱۰ نکته برای مدیریت بهتر زمان و بالا بردن بهره‌وری هنگام کار

آیا همیشه دیر به قرار ملاقات‌های خود می‌رسید؟ تا به حال شده ساعت‌ها زمان در دفتر خود صرف کنید اما هیچ کاری را به سرانجام نرسانید؟ ۲۴ ساعت روز را زمان کمی برای انجام کار‌های روزمره خود می‌دانید؟ اگر جواب هر کدام از این سوال‌ها برای شما مثبت است، پس باید یاد بگیرید چگونه زمان را بهتر مدیریت کنید. در ادامه مطلب ۱۰ نکته و راهنمایی درباره این موضوع به شما خواهیم رساند.

پنج نکته کلیدی برای داشتن یک استارت‌ آپ موفق

پنج نکته کلیدی برای داشتن یک استارت‌ آپ موفق

امروزه شرکت‌های نوپا با ایده های بسیار جالبی پا به عرصه می‌گذارند اما تعدادی از آن‌ها به دلایل مختلفی از ادامه‌ی راه باز می‌مانند. راه اندازی یک کسب و کار جدید در دنیای پیچیده امروز علاوه بر داشتن ایده‌ی خوب، نیازمند عوامل مختلف دیگری است. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین نکات راه اندازی یک کسب و کار موفق نوپا را از ابعاد مختلف مورد بحث و بررسی قرار دهیم.